Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Gmail jako Filter spamu

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Postów
    45

    Domyślnie Gmail jako Filter spamu

    Witam,

    Gdzies kiedys czytalem na temat wykorzystania konta na gmail jako filtra spamu poczty przychodzacej i wychodzacej.

    Zastanawiam sie tylko ze jest mozliwe przekierowanie poczty tak zeby osoba wysylajaca poczte na adres zalozmy [email protected] zostala najpierw kierowana na gmaila nastepnie przefiltrowana przez tamtejsze filtry i wyslana do serwera przetrzymujacego konto delikfetna ADMIN tzn na serwer moj.server.pl czy jest cos takiego mozliwe

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    jeśli miało by to być możliwe - chociaż nie słyszałem - to musiałoby wyglądać:
    nadawca wysyła na [email protected]er i to dochodzi do moj.serwer i ten dopiero robi forward na gmail bez wnikania w treść, tylko pozostaje problem przesłania tego z gmail, bo tam do konfiguracji dostępu już nie masz (chyba że masz )
    trzeba by było zalogować się tam odebrać pocztę, przeczesać nagłówki i wyciągnąć odbiorcę z domeny moj.serwer
    i przekopiować to do właściwego Mailboxa.
    gdybyś chciał coś takiego robić to zapoznaj się z procmail i fetchmail ale według mnie to nie ma sensu bo można naprawdę bardzo dobrze zabezpieczyć skrzynki przed syfem wszelakim za pomocą kilku mechanizmów na serwerze:
    własnych i z Interentu balcklist (pule IP),spamassassin&amavisd, postgrey
    u mnie właściwie problem spamu nie istnieje - tzn. użyszkodnik o nim nic nie wie
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Postów
    45

    Domyślnie

    Hmmm tutaj masz racje to chyba raczej nie mozliwe, chociaz rozwiazanie byloby fajne tzn zbudowac takie proxy z filtrem spamu, co do opgramowania niestety dziala ono pod linuxem a tam gdzie jest ono potrzebne mamy winde 2003, nie wiem nawet czy shitlisty pomoga bo nie wiem czy ta smieszna poczta to obsluguje bo nie wiem co za serwer to obsluguje bo nazwy nie pamietam a raczej nie brzmi znajomo hehe wiec najprawdopodobniej najprostrzy i bardzo ubogi w funkcje mechanizm wysylania i odbierania poczty.

    No nic trzeba zajrzec i sie pobawic moze cos sie wymysli.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    ok - mam pomysł jak przepuścić pocztę przez gmail....

    na swojej ustawiasz przekierowanie na gmail.
    w gmail ustawiasz filtr ze wszystko co przyjdzie z adresu [email protected]
    ma trafić na [email protected].

    tylko nie wiem czy w tym przypadku będzie to filtrowane :/

    musisz sie pobawić
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Gdy gmail da dostep POP3 nad czym pracowali z tego co wiem to bedzie to mozliwe... na razie sa dostepne profesjonalne filtry za kase i sa one nia prawde niezle i dzialaja dokladnie na zasadzie przekierowania poczty przez inny serwer a ja na razie siedze z moim postfix'em z dodatkami i spamu mam malo... co prawda co jakis czas trenuje serwer mailami ktore ida do obslugi klienta (mniej wiecej 3000 maili tygodniowo) i wyniki nie sa zle musze przyznac.

    Jak ktos chce zobaczyc wykresy z systemu i jak ksztaltuje sie ruch to moge podrzucic...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pytan przyszlo kilka wiec dla uproszczenia wrzuce tutaj wykresy z ostatnich 24h...


    Wygenerowane za pomoca narzedzia Mailgraph.

    Co do interpretacji wykresow - recv/sent to to co przeszlo przez filtry i zostalo wpuszczone do systemu. Drugi wykres jest juz ciekawszy - pare dni temu wylaczylem adresy catch-all wiec ruchu jest sporo mniej tak ogolnie.
    Bounces to zasluga 'literufek' w mailach - xyz@gmail,com albo [email protected]
    Viruses i SPAM to jasna sprawa - spam to to co rozpoznal amavis (czyli to co przeszlo dalej niz graylist i sie zlapalo). Rejected - no coz... graylist i tutaj widac jego skutecznosc!

    Do tego trzeba dodac zgrabne filtry ktore wycinaja wszystko co zlapie sie jako SPAM zanim dotrze do customer support albo do skrzynek i juz mamy dosc skuteczny filtr.

    Ruch jak widac - pare tysiecy dziennie, wiekszosc to obsluga klienta, reszta to biuro Dzisiaj byl cholernie ciezki dzien - sporo raportow o bledach aplikacji - jeden raport pokazuje X, drugi pokazuje Y i ludzie nie wiedza ktoremu wierzyc, wiec i serwer nieco wiecej dzisiaj pracowal.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 02-18-2008 - 19:56
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. skrypt php jako plik jpg
    By gogulas in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 20
    Autor: 09-20-2016, 14:27
  2. Ustawianie klucza oraz sniffing jako serwer
    By Khazar in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 02-03-2008, 11:49
  3. Sposób na gmail
    By mefistoon in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 07-14-2007, 13:59
  4. Zgłoszenie spamu
    By Mad_Dud in forum Współpraca/Moderacja
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-08-2007, 00:16
  5. Plik exe jako jpg
    By lordbobstein in forum Hacking
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 10-12-2006, 20:21

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj