Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Newsy pod HTML z CSS

  1. #1

    Exclamation Newsy pod HTML z CSS

    Witam. Nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale, ale proszę o ogromną wyrozumiałość.

    Otóż problem mam następujący:

    Tworzę stronę www i potrzebuję jakiegoś łatwego systemu newsów. Strona jest w HTML z CSS. Szukam systemu newsów, bez reklam i bez jakiegoś czasem bardzo chamskiego podpisu autora. Kolega mi kiedyś doradził coś w bibliotekach MYSQL, ale ja niestety nie znam się na MYSQL.

    Bardzo proszę, gdyby ktoś z was był na tyle miły i mi pomógł, to jeszcze ewentualnie proszę napisać jak to zamontować, czy pójdzie w znacznikach < iframe >. I tak, zebym mógł ewentualnie jakiś CSS stworzyć.

    Błagam wręcz na kolanach o pomoc. A i znam się dopiero na HTML i CSS no i ciut ciut XHTML, a więc proszę też o jakąś większą wyrozumiałość (znaczy bez terminów mi nie znanych).

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    google.pl jest Ci znane? poszukaj może jakiegoś CMS'a?

  3. #3

    Domyślnie

    Ale czy CMS'a mogę wrzucić normalnie na stronę w HTML. Poza tym ja się nie znam też na CMS'ach, błagam waz doradźcie mi coś.

  4. #4

    Domyślnie

    tak a dziala to tak
    z strony wprowadzasz kod html ktory zapisuje do bazy, potem na na *.php robisz zeby ci wyswietlilo ten kod
    zreszta jest tyle darmowych cmsow....

    EDIT
    zreszta nic nie musi byc na bazach, sa tez pliki

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie

    css niema nic do rzeczy mozesz robic system newsow z cssem albo i bez css to jest tylko "dopiększanie strony".
    Tak system newsow moze byc na plikach tekstowych a moze byc na na bazie danych...twoj wybor ja tam wole bazy danych ktos mi nawet na jakims forum powiedzial zeby w plikach trzymac tylko zdjecia a reszte w bazie bo pliki zwalniają serwer....mayby its true
    //...aaa tam nie sciągaj gotowca tylko ucz sie sam.....gotowce są dla adminów szkolnych

  6. #6
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Chodzi o waskie gardlo, jesli kilku odwiedzjacych bedzie chcialo na raz korzystac z jakiegos pliku, a kod uzywa fuknkcji flock, to inny user juz nie moze z tego pliku korzystac i musi czekac, bez uzywania flock przy probie zapisu przez kilku userow tez moze sie robic nieciekawie
    Baza umozliwia jednoczesny dostep wielu urzytkownikow,
    Poza tym zostaje jeszcze kwestaia obrobki plikow, 'skryp' wykonujacy operacje na jakims pliku musi go w calosci zaladowac do pamieci a potem tak tez zapisac.... w calosci :P
    To tak apropo baz danych....

    Z budowaniem strony mozesz wlasciwie pojsc w 2 strony, albo uzyjesz cmsa, ktory jest od poczatku do konca skryptem php i wypluwa htmla,
    albo robisz strone w htmlu sporadycznie wstawiajac skrypty php, to zalezy co ma byc na strony, jesli duzo kontentu sklanial bym sie ku CMSowi

    Reklamy skryptow jak wielkie by nie byly mozna zawsze wyciac :P
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

Podobne wątki

  1. Steganografia w HTML
    By PHmaster in forum Steganografia
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 12-17-2010, 11:07
  2. Problem z CSS (clear:both;)
    By ivo in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 09-13-2007, 19:38
  3. Problem z CSS (clear:both;)
    By ivo in forum HTML/DHTML/XHTML
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 09-13-2007, 19:38
  4. Newsy
    By ignat in forum HTML/DHTML/XHTML
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 04-23-2007, 12:25
  5. CSS - co gdzie jak...
    By eMCe in forum HTML/DHTML/XHTML
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 03-03-2007, 23:32

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj