Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Telnet

  1. Domyślnie Telnet

    Witam wszystkich.
    Chciałbym się zapytać jak to jest z telnetem Ponieważ niewiem czy on działa tylko w linuxie/unixie czy w windzie też pójdzie. Próbowałem na swoim kompie w windzie i nieidzie A może telnet to już historia O Hacku ucze się od wakacji ale każde faq-i i ziny są sprzed wielu lat. Wieć może telnet to już przeszłość?

  2. #2

    Domyślnie

    Telnet to standard protokołu komunikacyjnego używanego w sieciach komputerowych do obsługi odległego terminala w architekturze klient-serwer. Do korzystania z tej usługi niezbędne jest posiadanie na serwerze konta typu shell.

    SSH to program umożliwiający korzystanie ze swojego konta na innym komputerze, podobny do programu TELNET. Jednak między TELNET-em a SSH jest jedna zasadnicza różnica - TELNET przesyła wszystkie informacje przez sieć za pomocą otwartego tekstu, a SSH wszystko, co przesyła, koduje. SSH jest więc o wiele bezpieczniejszy.

    Telnet jak i SHH oczywiscie działa w systemach Linux i Windows (program PuTTY).

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Chyba ze chcesz wejsc przez Telnet do windows'a... domyslnie windows nie ma serwera uslugi telnet.

  4. Domyślnie

    Czyli windows odpada A w unixie/linuxie jest to włączone domyślnie?
    I jeszcze mam takie pytanie
    Bo wy pewnie jesteście już hakerami A z czego się uczyliście? Bo jak już pisałem faq i ziny są bardzo stare Nie znalazłem żadnego nowego, więc skąt to wiecie?

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Domyslnie jest wlaczone ale nie znam admina ktory by nie zablokowal telnetu w pierwszej kolejnosci...
    Zalezy jak rozumiesz pojecie hacker - jesli tylko jako wlamywacz w scislym znaczeniu to bardzo zawezasz temat. Ja uczylem sie z manuali systemowych i kodu aplikacji. Inaczej sie nie dalo... a wtedy te eziny byly dosc popularne i w miare nowe - jesli juz mialo sie do nich dostep...

  6. Domyślnie

    Teraz ziny są "wszędzie" ale zprzed 10 lat

  7. #7
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    start->uruchom->telnet

    telnet jest nadal aktualny (ale tylko dla hackera )
    na windownie nieda sie hyba zrobic serwera

    na 200 ip tylko 10 ma otwarty port 23 więc troche trudno ostatnio znalesc jakies pc z telnetem
    (w jakims pradawnym zinie czytałem ze modemy tpsa maja zamknienty domyslnie port 23)

    najlepiej wykozystac telneta w trojanach (np: cafeini)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj