Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: siec z 2 kompow i 3 kart.

  1. #1

    Exclamation siec z 2 kompow i 3 kart.

    elo. mamy maly poblem w akademiku;p. mamy stale polaczenie do neta w jednym gniastku sieciowym podlaczony jest do niego komp na win xp.ten komp ma 2 karty sieciowe i chcemy zeby to byl serwer dla 2.ten 2 stoi na win98se no i ma zwykla sieciowke. jak to zrobicz gory dziekuje za pomoc;p

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Windows ma takie cos jak ICS - Internet Connection Sharing... Najprosciej jest tak:
    1. Wchodzisz w panel sterowania -> polaczenia i wlasciwosci na karcie sieciowej podpietej do gniazdka (na WinXP)
    2. W jednej z zakladek bedzie opcja 'pozwol innym na uzywanie tego polaczenia' albo 'wspoldzielenie polaczenia' cos kolo tego - zaznaczyc i dac OK
    3. Dostaniesz komunikat ze druga karta sieciowa zostanie automatycznie przekonfigurowana - OK
    4. Na Win98 ustaw protokol TCP/IP na DHCP i polacz kompy kablem z przeplotem
    5. XP powinno dzialac bez restartu, win98 trzeba bedzie restartnac...
    6. Uzywac do woli :-)


    Bedzie to dzialac jesli adresy w sieci lokalnej w akademiku sa inne niz 192.168.0.x ;-) o ile pamietam, bo wtedy winxp zglupieje i wymaga to wiecej gimnastyki ale tez sie da...

    Jest tylko jeden problem :-) Admin moze to banalnie latwo wychwycic a nawet zablokowac takie wspoldzielenia polaczen jest regulamin sieci tego zabrania (tak jak to bylo w sieciach gdzie ja administrowalem)... wystarczy ze zmieni TTL w pakiecie wysylanym do Ciebie na 1 i po sprawie :-) Do win98 wtedy nic nie dojdzie...

    A tak na zdrowy rozsadek - ile teraz kosztuje HUB/SWITCH - 20-30zl? Nie prosciej podpiac do sciany maly switch 5 portowy i do niego komputery? Masz swiety spoko, jeden nie jest zalezny od drugiego... Ja bym wlasnie tak radzil...

  3. #3
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Wawa
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm
    tak na zdrowy rozsadek - ile teraz kosztuje HUB/SWITCH - 20-30zl? Nie prosciej podpiac do sciany maly switch 5 portowy i do niego komputery? Masz swiety spoko, jeden nie jest zalezny od drugiego... Ja bym wlasnie tak radzil...
    Święte słowa!

    Nawet nie wiecie ile ja czasu zmarnowałem przez tego cholernego ICS-a. Tqm widzę, że Tobie to ładnie chodziło, JEDNAK mi niestety NIE. Instalacje sieciowe robię na codzień i miałem okazję walczyć z tym cholernym ICSem wiele razy. Uważam, że może jest fajnie wymyślone, że dla Win Xp w połączeniach sieciowych masz automatycznie połączenie udostępniane przez inny komputer, ALE ICS jest cholernie niekompatybilny. Wystarczy nie ta wersja nortona i leży. Dodatkowo walczyłem już raz, żeby za pośrednictwem win98 odbierać Internet z kompa z Win XP, i zmarnowałem na to wiele godzin. Dodatkowo na nie jest fakt, że przecież będziecie musieli mieć ZAWSZE włączone obydwa kompy, żeby na Win 98 coś zlookać.

    Dlatego sugerowałbym Wam chłopaki - podobnie jak Tqm, od razu kupić jakiegoś byle hub-a. Poszukajcie na allegro tak, żeby był w Waszym mieście. Nie będzie kosztować wiele a i odbierzecie danego dnia. Pozwoli Wam zapomnieć o problemach z udostępnianiem i kompy będą działać niezależnie.

    Pozdrawiam

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj