Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: wardriving - lekarstwo na anonimowość?

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie wardriving - lekarstwo na anonimowość?

    ok mam takie pytanko bo sie właśnie zastanawiam - powiedzmy idzie sobie koleś na miacho z laptopem - na przykuckę gdzieś na ubocza miasta (żeby kamery go nie zarejestrowały) wywala antenę - i wbija sie do jakiejś sieci... namiesza coś na jakimś serwerze... pakuje manatki i wraca do domu...

    i co takiemu można zrobić - jeśli nikt go nie nakryje podczas gdy sobie 'korzystał z internetu' to chyba nic (nio pomijam ślady zostawione w komputerze)

    chyba ze jest coś o czym nie wiem...

    cele czysto edukacyjne - tak mnie jakoś naszło..
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  2. #2

    Domyślnie

    No jak będzie chciał zrobić cos grubszego to zostanie jeszcze adres mac ale czy po tym sa w stanie potem namierzyć to nie wiem , no ale jak już będzie z tym laptopem na uboczu miasta to i tak wróci do domu bez niego.
    Ostatnio edytowane przez kosiarz : 06-21-2007 - 09:11
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Aby wyjac trzeba wlozyc... (meska sprawa hehe)...

    Jakies koszty takiej akcji zawsze sa... chocby karta WiFi ktora pozniej mozna wywalic albo zniszczyc... poza tym po co podchodzic tak blisko? eMCe - powinienes wiedziec jak to sie robi

    EDIT: kupujac karte placic gotowka i najlepiej jakis bazar (nie ma zazwyczaj kamer - tak jak to jest w sklepach)...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Aby wyjac trzeba wlozyc... (meska sprawa hehe)...
    $1 hehe nio sie wie...

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Jakies koszty takiej akcji zawsze sa... chocby karta WiFi ktora pozniej mozna wywalic albo zniszczyc...
    $2 hehe chyba zapominasz ze wiekszość osób z forum mieszka w polsce

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    poza tym po co podchodzic tak blisko? eMCe - powinienes wiedziec jak to sie robi
    $3 a tu to stary wybacz ale nie kumam nic o co chodzi w tym podchodzeniu za blisko...

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    EDIT: kupujac karte placic gotowka
    patrz $2

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    i najlepiej jakis bazar (nie ma zazwyczaj kamer - tak jak to jest w sklepach)...
    hehe nio fakt...

    ogólnie przecież można zmienić MAC w niektórych kartach a potem po całej akcji powrócić do standardowego.. wtedy chyba to już za wykrywalne nie jest... czy sie mylę - bo z tego co wiem to w eter wysyłany w takim przypadku będzie ten fałszywy mac... i na tym koniec - potem można spokojnie do domu wrócić...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Koncowka sie zgadza... a co do podchodzenia 'za blisko' - ostatni rekord to cos kolo 350km wiec wcale nie trzeba byc 'za blisko' celu w koncu to zwykle RF a ze niesie inne dane, to inna bajka...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Wardriving w Łodzi
    By Wireless Night in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 09-02-2010, 10:33
  2. wardriving - pytanie
    By 31337 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 04-05-2007, 18:55

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj