Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Pytanie o bezpieczny email

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o bezpieczny email

    Witam
    Jestem tu nowy i zupelnym laikiem informatycznym. Ale od pewnego czasu zainteresowaly mnie kwestie
    bezpieczenstwa w sieci. Na razie mam tylko VPN w Operze, Tor browser i ProtonMail.

    I mam pytanie zwiazane z bezpieczenstwem, prywatnoscia maila:

    1.
    Czy to dobry pomysl, aby zalozyc konto na Protonmail przez przegladarke Chrome na ustawieniach domyslnych [ip/miejsce - kawiarnia z udostepnionym wifi na haslo, w kawiarni sa kamerki, wiec chyba mozna by przesledzic monitoring w czasie aktywnosci w sieci ?] Czy ktos [w sensie sluzby] przez to moze skojarzyc tworzony adres mail w tej przegladarce z moja osoba, czy urzadzeniem/laptopem.
    Czy tez dalej byloby to zbyt duzy zbior osob.

    Czy tez lepiej bylo to zrobic juz przez VPN [mam tylko w Operze] lub Tor ?
    Tylko W przypadku wylonczonych JavaScript, Serwis Protonmail prosi o wersyfikacje tylko przez numer tel. Nie chcialem podawac zadnego numeru tel.

    2.
    Czy przez to, ze mialem przy sobie wlaczony telefon, zalogowany do sieci, mozna skojarzyc po czasie i miejscu aktywnoci w sieci z pobliskim numerem telefonu ? Przesledzic logi telefonow w tym miejscu ? Czy tez dalej bylby to zbyt duzy zbior osob.

    3.
    Czy lepiej używać maila [nawet Protonmaila] tylko z poziomu przeglądarki niż klienta pocztowego?

    4.
    Czy przez to, że kliknąłem w link uwierzytelniający przy rejestracji na tym forum [w mailu Protonmail z poziomu przeglądarki z VPN w Operze], to można mnie namierzyć [skojarzyć z laptopem ?]

    Jezeli zle rozumuje to tez prosilbym o wyjasnienie.
    Ostatnio edytowane przez Bobo : 10-01-2019 - 17:59

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj