Dzień dobry,

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale więc z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

Korzystam z telefonu z Androidem. Udostępniam w ten sposób internet na inne urządzenia - obecnie tylko laptop. Na telefonie mam jak pewnie większość z Was zainstalowany Messenger i Facebook. Mam podejrzenia odnośnie tego, że ktoś szpieguje telefon, więc siłą rzeczy może i komputer będący w sieci lokalnej. Być może jest to także zainstalowana aplikacja szpiegująca, których pełno w sieci. Czy jest możliwe wykryć czy ktoś mnie "podsłuc***e" za pomocą takich aplikacji czy innych metod łamiących zabezpieczenia (np. Tethering)?

I ostatnie - Facebook, a dokładniej aplikacja Messenger na Androida. Dostaje wiadomość i powiadomienie. Powiadomienie na górze w notyfikacjach nie znika, ale kiedy wejdę w aplikację, to zamiast, no nie wiem jak to ująć, takim wytłuszczoną czcionką która zawsze jest przy nieodczytanych wiadomościach (gdy w nie nie wejdę), to widnieje jako odczytana. Czcionka nie wytłuszczona - jak przy innych odczytanych wiadomościach. Pewnie pomyślałbym, że to błąd, ale taka sytuacja dzieje sie tylko w przypadku konkretnych osób, które są "w zainteresowaniu" osoby podejrzewanej przeze mnie o takie działania. Nie wiem jakim cudem mogła by tego jakimś cudem dokonać - czy to przez te programy szpiegujące czy inne metody łamania zabezpieczeń.

Proszę o wyrozumiałość i szybką odpowiedź,

Pozdrawiam serdecznie grono użytkowników hack.pl