Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Podejrzenie włamania

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Łódź
    Postów
    3

    Domyślnie Podejrzenie włamania

    Proszę o wyjaśnienie poniższych screenów.
    Podejrzewam, że ktoś złamał hasło do wi fi i łączy się przez mój ruter. Gdy wchodzę w zakładkę przeglądaj sieć często widzę obcy komputer. Nie zmieniałam jeszcze hasła, bo chciałam sprawdzić kto się podpiął. Ale po przeczytaniu dużej ilości literatury jest to dla mnie wciąż zbyt trudne. Skanowanie nmap-em mojego adresu w momencie kiedy widzę ten DELL-KOMPUTER wykrywa liczbę hostów 3 czyli o jeden za dużo. Wpisując różne komendy nie udało mi się określić z jakiego systemu operacyjnego korzysta ten komputer, jakie ma porty. Natomiast niejednokrotnie udało mi się określić parametry swojego komputera, więc możliwe, że podaje złe komendy. Mój system to Ubuntu 15.10, jeżeli ktoś faktycznie korzysta z mojego łącza to czy mógł włamać się na mój komputer z systemem linuxowym, który wydawał mi się bezpieczny? Widzę w mojej sieci tylko ten dell-komputer szczególnie w godzinach wieczornych a weekend to już cały czas. Drugie należące do mnie urządzenie z androidem nie jest pokazane a na pewno nie kryje się pod nazwą DELL-KOMPUTER, bo też sprawdzałam taką możliwość. Po kliknięciu w obcy komputer muszę podać nazwę użytkownika i hasło, po wpisaniu swoich wyskakuje mi okienko podania hasła właściciela komputera.
    Więc uściślając podam na koniec jeszcze raz pytania.
    Czy możliwe, że użytkownik tego komputera włamał się na mój komputer?
    Czy mając taki dostęp do jego komputera można w jakiś sposób złamać to hasło i po zalogowaniu jakie informacje mogłabym uzyskać czy np dostęp do jego plików i inne?
    W jaki sposób posłużyć się nmap-em lub innym programem, żeby jak najlepiej zidentyfikować to urządzęnie?
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez Julka : 12-03-2015 - 13:23

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj