Witam. Potrzebuje kilku wskazówek. Kiedyś sobie "opatentowałem"
pewną metodę wyciągania adresu ip przez gadu gadu ale totalnie zapomniałem z jakiego programu w tym celu korzystałem.
Chodzi mi o program monitorujący aktywność połączeń internetowych wychodzących i przychodzących z mojego komputera.
Metoda polegała na tym, że wysyłałem osobie którą chciałem sprawdzić, dowolny plik przez gg. Niezależnie od tego czy "ofiara"
chciała go pobrać czy nie, mi wyświetlał się jej adres ip w okienku.
Po co mi to? Ktoś zastrasza znajomego, podejrzenie pada na osobę z naszego miasta.
Chcę zlokalizować wydobyty adres IP, a następnie tą samą metodą porównać go z każdym dostępnym na liście kontaktem.
Robiłem podobny myk kilka lat temu, i udało się.
Tu pojawia się jeszcze jedno pytanie, czy kiedy chce przesyłać plik za pośrednictwem aplikacji GG, to nadal dochodzi
do bezpośredniego przesyłu danych między Ja- Komputer innego użytkownika, czy w pierwszej kolejności łączy się to z serwerami gg?
Jeżeli jest tak jak napisałem na końcu pytania to rozumiem, że metoda już jest "spalona"
Proszę o odpowiedź i z góry przepraszam jeżeli coś pokręciłem w terminologi bo w tej chwili to jeszcze bardzo dużo brakuję mi nawet do amatora.
Pozdrawiam