Witam

Chciałem się zapytać o plik System Volume Information w Windows 7. Od jakiegoś czasu znika mi miejsce na dysku systemowych gdzieś średnio 1 GB na 1-2 dni i wyczytałem w internecie że ten plik jest odpowiedzialny za robienie kopii zapasowych i punktów przywracania systemu odnośnie ustawień systemowych.

Poszperałem i znalazłem opcję wyzerowania , wyłączenia bądź ustawienia limitu tego pliku jednak teraz System Volume Information zajmuje mi dobre 12 GB a ja ustawiłem go na coś około 3-4 GB.

Zrobiłem skana programem Treesize i zajrzałem do wnętrza tego pliku jest on podzielony na oddzielne pliki czy części o śmiesznych nazwach złożonych z haotycznie ustawionych cyfr i liter , każdy z tych plików ma mniej niż 2 GB więc tak sobie myślę że może to co ustawiłem odnosi się do tych właśnie części. Czyli poszczególna część nie może mieć więcej niż 3-4 GB. Sam nie wiem.

Ma ktoś pomysł jak zrobić tak żeby plik czy folder , nie wiem co to dokładnie jest, zajmował nie więcej niż 3-4 GB. Jak przywrócić to miejsce które zostało zajęte? Skasować wszystkie punkty przywracania ?

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Pozdrawiam