Witam,
Ostatnio zakupiłem stary switch FC Silkworm 3250 firmy Brocade. Niestety, nie mogę się na niego wbić na konsole(kabel szeregowy rs232) aby nadać mu adres dla portu ethernetowego. Do tego celu, używam zwykłego kabla null-modem (sam kabel jest ok gdyż w połączeniu z linuxowym programem minicom (opcje:9600,8N1) działa jako takie połączenie z inną maszyną - stacja robocza AIX). Tutaj jednak chciałbym zostawić wątek samego problemu połączenia konsolowego do tego switcha. To co mnie interesuje, to Wasze sugestie na temat możliwości:

1. Znalezienia aktualnego adresu ip jaki został nadany switchowi (niestety, nie jest to adres fabryczny, natomiast na samym boxie jest naklejka: _._.48.81 - czyli z brakującymi 2 pierwszymi oktetami ). Co najlepiej sprawdzi się do tego celu? Narzędzie w stylu nmap'a czy angry ip scannera? Może macie jakieś sugestie co do opcji samego procesu skanowanie (nmap -sn 1.1.48.81/31 254.254.48.81/8 ?)

2. Uzyskania dotychczasowego hasła amina (bądź od razu zmiana na własne) czego użyć (hydra po telnecie?)?
Wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam,

Piotrek