Tak się składa, że zapisałem się do OKW, na której wiceprzewodniczącego następnie zostałem powołany. Dało mi to możliwość legalnego skorzystania z przygotowanego na tę okazję systemu informatycznego i muszę zaalarmować, bo jest on pełen dziur.
1. Przy odbieraniu loginu i hasła OKW do Platformy Wyborczej nikt nie sprawdzał mojej tożsamości. Spytano mnie jedynie o numer komisji i o imię i nazwisko (z tego co wiem to skład komisji jest publikowany - więc nie jest problemem uzyskanie tych danych).
2. Następnym krokiem jest wygenerowanie klucza RSA i pobranie certyfikatu ze wspomnianej Platformy Wyborczej. Tu dość istotnym niedociągnięciem jest to, że sam certyfikat główny nie jest rozpowszechniony ani certyfikowany przez inny powszechnie zaufany CA. Skontaktowałem się w tej sprawie z łącznikiem informatycznym, lecz nie uzyskałem od niego informacji umożliwiającej jego potwierdzenie (prosiłem o podyktowanie odcisku palca), a jedynie polecenie bym nie przejmował się ostrzeżeniami
Z tego co wiem to jeszcze nie wszystkie komisje odebrały swoje dane do logowania - ciekawe czy znajdzie się jakiś haker, który pokaże ile jest wart obecny system.

Więcej na Off-Topic :: Bezpiecze