Nie rozumiem kilku rzeczy dotyczących GnuPG. Zainstalowałem ten program + dodatek Enigmail do Thunderbird'a.

Chodzi o to, że np. klucz prywatny służy do odkodowywania wiadomości zaszyfrowanych moim kluczem publicznym. I teraz np. założyłem dwa konta w Thunderbirdzie i zrobiłem Generowanie kluczy 2 razy dla tych 2 kont i sądziłem, że będę miał coś w rodzaju pliku gdzie jest zapisany klucz publiczny i prywatny ale czegoś takiego nie ma. I teraz jak np. wysyłam wiadomość z [email protected] na [email protected] to przy odbiorze wiadomości na [email protected] wiadomość jest już odszyfrowana - nawet nie musiałem podawać klucza prywatnego, a przy wysyłaniu wiadomości z [email protected] klucza publicznego - nie rozumiem tego kompletnie ;/

Druga sprawa to to, że np. wysłałem w załączniku do kogoś mój klucz publiczny, osoba odszyfrowała wiadomość ale pliku z kluczem publicznym już nie.

I czy może mi ktoś jeszcze powiedzieć jak zaszyfrować wiadomość za pomocą jakiegoś klucza publicznego (tzn. mam ich załóżmy np. 3) ?

I o co chodzi z tym - utworzyłem np. jeden klucz dla [email protected] i jak chcę z niego wysłać gdzieś e-mail zaszyfrowany pokazuje się to:



Z góry będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny za pomoc