Dobra, panowie, niechże się wszyscy zainteresowani pochwalą jakimikolwiek kontaktami z jednym (lub wieloma?) z systemów w tym dziale.

Ja zacznę:

Sun Solaris 8
-------------
Mówią że bardzo stabilny system, ale jedno kopie nieprzeciętnie UFS jest do dupy. Mam Solarisy 8ki w swojej pieczy, to są boxy Sun Netra, jak się wyda komendę reboot to cały system plików idzie na lunch do ciastkarni. Problem w tym że system wszystko robi fajnie ale hardware ma ogromny cache i trzyma ostatnie zapisy do dysku właśnie w tym buforze, system czysto się zamyka i wyłącza ale w buforze ostatnie zmiany nie są zapisywane fizycznie na dysk - mankament straszny. Robimy to zawsze init 6 ale trzeba to cały czas brać pod uwagę.
Pierwsze wrażenie - jak normalny Linux, tylko polecenia mają kompletnie inne przełączniki, to co w linuxie robisz wydając komendę ifconfig w Solarisie uzyskasz za pomocą ifconfig -a
Tablicę rutingu możesz przejżeć poprzez netstat -rn a nie jak to robiłem w linuxie dotychczas poprzez route -n
I tego typu historie, ogólnie fajny system. Solarisa 10 zainstalowałem raz, popatrzyłem, fajnie mają w Javie porobione całe GUI, ale chyba tylko programiści Suna wiedzą jak pisać w Javie - bo o dziwo całe GUI działa dość dobrze.

Teraz będę podbijał HP-UXa bo się przenoszę do innego teamu - zobaczymy co z tego będzie.

Chwalcie się panowie

Pozdrawiam,
I_v0