Zobacz wyniki ankiety: W jakim języku prograwania czujesz się najlepiej?

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • C++

    5 21.74%
  • Visual Basic

    1 4.35%
  • Assembler

    2 8.70%
  • Delphi

    1 4.35%
  • C

    4 17.39%
  • PHP

    14 60.87%
  • Pascal

    4 17.39%
  • inne

    6 26.09%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Pokaż wyniki 1 do 10 z 43

Temat: Nowy dział

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Exclamation Nowy dział

    Witam, wszystkich. Na tym forum chciałbym wam jak najbardziej przybliżyć programowanie w języku Java. Zapewne większość kojarzy ten język z programami na telefony komórkowe. Tymczasem to tylko ułamek możliwości tego wspaniałego języka.
    Umożliwia przede wszyskim pisanie aplikacji wieloplatwormowych, Piszecie raz, kompilujecie raz, uruchamiacie gdzie chcecie - pod windowsem, linuxem, *BSD i każdym innym systemem który wyposażony jest w Wirtualną Maszynę Javy.
    Ponadto, pisane w javie programy, są bezpieczne, prawie bezawaryjne - sama struktura języka to zapewnia. Jest to język w pełni obiektowy, nie "zorientowany obiektowo jak C++, pozbawiony wad języków takich jak c++, c#, delphi. Programując w javie możecie zapomnieć o wskaźnikach, wyciekach pamęci, tutaj czegoś takiego po prostu nie ma. Nie musicie też pamiętać o destrukcji obektu, zrobi to za was Garbage collector. A właśnie te rzeczy były przyczyną większości programistycznych błędów w c++ itp. Java umożliwi Wam napisanie programu "okienkowego" programu pod konsolę, bazodanowo-sieciowego, apletu, servletu i co sobie tam jeszcze życzycie. Nie dość tego - jest to język prawie idealny - spełnienie jednego języka programowania do wszystkiego. Oczywiście są rzeczy które łatwiej Wam byłoby i szybciej napisać np. w C#, ale czy lepiej jest poznać 5 języków każdego po trochu, czy jeden a dobrze? Nad tym językiem pracuje olbrzymia społeczność czyniąc ją z kazdym dniem coraz lepszą, jest mnóstwo frameworków, genialnych narzędzi i jest to język który zdobywa coraz większa popularność.
    W tym dziale chciałbym zorganizować coś na kształt cyklu wykładów, prezentować kolejne zaganienia, od standardowego "hello world" po skomplikowane programy sieciowe które ułatwią Wam wiele rzeczy związanch z testowaniem bezpieczeństwa, aplikacje bazodanowe, skep internetowy, aplikacje na komórki.
    Chciałbym by chętni to udziału w tym, nazwijmy to "kursie javy" napisali do mnie na PW. Będę prezentował zagadnienie, dawał ćwiczenie byście mogli w praktyce zapoznać się z tym, potem możecie mi wysłać rozwiązanie, które sprawdzę, podpowiem kilka rzeczy, jak pisać lepszy czytelniejszy mniej zabugowany kod. Jeśli zechcecie, na koniec napiszemy wspólnie jakis duży open-sourcowy projekt, ku uciesze i pożytkowi całej społeczności. Tak więc podsumowując, serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu, jak również osoby które ten temat interesuje. Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania, sugestie, pomogę w miarę możliwości.
    pozdrawiam
    Javaman

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pozwole sobie odpisac na forum...

    Bardzo fajnie ze chcesz takie cos poprowadzic - ja sie na taki kurs pisze. Java to jezyk do ktorego pare razy probowalem sie zmusic i zawsze odpuszczalem bo wydawala mi sie bardzo nielogiczna :-P po wielu latach programowania w Perlu.

    Kiedy zaczynamy?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    Java jest bardzo logiczna, fakt - wymaga specyficznego sposobu myślenia, ale to wszystko z czasem. Javy nie wystarczy znać, javą trzeba myśleć. Fajnie by było, aby przygotować Was tak, byście bez problemu mogli podejść do certyfikatu SCJP z Javy - oczywiście każdy według chęci. Chciałbym zacząć kiedy zbierze się około 3 osób, będę mógł dostosować kurs do średniego poziomu. W prowadzeniu go pomoże mi żona. Właśnie się rejestruje - DarkLady. Pierwszym zagadnieniem będzie pojecie obiektowości - to ważne, chcę Wam przedstawić pewne spojrzenie które wiele Wam ułatwi w rozumieniu Javy, bowiem wszystko w Javie jest obiektem.

  4. Domyślnie

    Mój umysł jest również gotowy na przyjęcie nowego języka W prawdzie zaraz matura - najwyżej odpadnę gdzieś w środku kursu, a potem będę nadrabiał straty O porządny kurs ciężko - a bezpłatnego nauczyciela jeszcze ciężej a więc klikam na JOIN!
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    zalezy od jakiego poziomu bylby start, bo ogolnie jak od poziomu podstawowego to ja moge sie na to pisac
    a tak powaznie to nawet jak trzeba bedzie jakis zakres na poczatku samemu odnalezc i przyswoic to tez nie ma problemu

    wiec dopisuje sie do listy

  6. #6
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    Dobrze, zaczniemy więc od podstawy podstaw, ważna rzecz z jakimi językami mieliście do tej pory do czynienia? Pytam bo może znajdziemy jakies analogie między nimi i to Wam ułatwi pojęcie tego. Czy jakieś języki obiektowe/zorientowane obiektowo?
    Na prowadzenie kursu wydziergam dodatkowy wątek, ten pozostanie dla spraw orgranizacyjno-informacyjnych.
    Ostatnio edytowane przez javaman : 03-29-2008 - 21:01

Podobne wątki

  1. Nowy dział
    By hedVB in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 02-18-2008, 09:31
  2. Jestem nowy
    By janiety in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 86
    Autor: 11-17-2007, 11:39
  3. jestem nowy
    By oneat in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 09-21-2007, 18:38
  4. Nowy dział!
    By sapheal in forum Przez WAS dla WAS
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 06-26-2007, 18:25

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj