Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: [Autostart] [windows 7] [UAC] [Keylogger] Pomocy :D

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie [Autostart] [windows 7] [UAC] [Keylogger] Pomocy :D

    Witam skończyłem prace nad moim projektem keyloggera w C++ ale mam problem z auto startem.
    Dodaje sie do auto startu przez rejestr i działa ale przy każdym uruchomieniu komputera UAC pyta się czy uruchomić plik.
    Napisałem "Hello Worlda" w C++ i dodałem do auto startu i jest to samo.
    Jak to jest że np GG przechodzi przez UAC'a bez problemu jak i wiele innych programów a akurat o ten ma problem?
    Próbowałem wyłączyć UAC'a kombinując w rejestrze ale bez uprawnień admin z poziomu programu się nie da.

    Jakieś pomysły? Sugestie? Jak obejść ten system?

  2. #2

    Domyślnie

    wydaje mi sie ze chodzi o certyfikaty.

  3. #3

    Domyślnie

    Może ktoś coś powiedzieć więcej na ten temat?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Aplikacje w windows powinny byc cyfrowo podpisane certyfikatem (legalnym) ktory rozpozna Microsoft i bedzie mogl sprawdzic czy ten nie zostal wycofany. Tak samo jak z SSL'em.

    Do tego UAC i tak zapyta o aplikacje ktore chca wiekszych uprawnien niz user'a.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    W takim razie jak obejść ten certyfikat? Na pewno się da, ściągałem serwery nowych wirusów,trojanów,keyloggerów które znalazłem w sieci aby sprawdzić ich zachowanie w środowisku windows na maszynie wirtualnej.
    Niektóre nie miały problemów z autostartem bez wiedzy użytkownika.

    Dodam że mój program nie używa funkcji które wymagają praw administracyjnych

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Certyfkatu sie nie obchodzi... jakby Twoja aplikacja byla poprawnie podpisana to by wszystko chodzilo. Certyfikaty do 'code signing' mozna kupic calkowicie legalnie - zostawiasz swoje dane, placisz i masz.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj