Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 26

Temat: jak sie nauczyc?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Question jak sie nauczyc?

    Jak ja moge sei uczyc sociotechniki?
    pomorzcie mi pls.
    tylko wmiare morzliwosci z neta tak rzeby rodzice ani rodzeństwo sie nie skapneli!!!
    pls pomorzcie mi !!!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    a twoji rodzice są tacy bradziej z pc obeznani czy to dalnich "Djobeł w pudełku/czarna magia"

    bo jak cos wiedzą otym to zrub sobie w windownie nowe kanto na haslo i poczytaj jakies kursy (pamienstaj skasowac historie) a pliki zapisuj w zipy/rary itp na hasła z jakams glupiom nazwa . a jak ktos wchodzi do pokoju to włanczaj jaką inna strone
    ja sie tak ucze hackingu - nikt nic niewie

  3. #3

    Domyślnie

    stary mitnick stara lcamtuf

    ej, a ile razy chciałeś od starej forse? mamo no weeeeś... no daaaaj... to też jest SE ;D

    spytaj siostry o hasło na gg, czy ci pozwoli skorzystać, bo chcesz wysłać esemesa, a twoje gg nie łączy i tak dalej i tak dalej... to tak jak byś spytał, ej jak napisać wirusa? co pomysł, to wirus. w SE tak samo, co pomysł to metoda wykorzystania SE przeciw komuś...

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Kevin Mitnick napisal ksiazke o sociotechnice. Przeczytaj ja helion.pl poszukaj po autorze

  5. #5

    Domyślnie

    nauczyc sie mozna najlepiej na studiach

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    masz zawiesiłem ci tą knige na sieci
    http://egon.zsi.kielce.pl/~gl05gubalae/stpo/

    ps. postaraj się to szybko sciągnąć bo to jest na moim szkolnym ftp gdzie mam quote 10MB - a to dość mało jak na moje potrzeby więc nie gwarantuje ze ten link będzie działał wiecznie...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał scorn Zobacz post
    stary mitnick stara lcamtuf

    ej, a ile razy chciałeś od starej forse? mamo no weeeeś... no daaaaj... to też jest SE ;D

    spytaj siostry o hasło na gg, czy ci pozwoli skorzystać, bo chcesz wysłać esemesa, a twoje gg nie łączy i tak dalej i tak dalej... to tak jak byś spytał, ej jak napisać wirusa? co pomysł, to wirus. w SE tak samo, co pomysł to metoda wykorzystania SE przeciw komuś...

    pozdrawiam
    A ja się tak zastanawiam (ehh, przygotować się na chwilę pofilozofowania! i offtopiku :P), jak w ogóle traktować socjotechniki (hmm... czy socjotechnikę? da się to w jeden worek w ogóle włożyć, wszystkie sposoby wpływania na innych?)?

    W zacytowanym poście pojawia się ładny zwrot przeciw komuś..., dalej, propozycja z wyłudzeniem hasła od siostry... Ja tu widzę po prostu naukę kłamstwa, czy tutaj socjotechnikę/i rozumie się jednoznacznie ze skutecznym kłamstwem, by osiągnąć określony cel? Perswadować można bez jakiegokolwiek kłamstwa, prawda? Dalej, czy socjotechnika jest równoważna z manipulacją? Perswazja manipulacją być nie musi, nie musi zmusić kogoś do czegośtam, ale zwiększyć szansę na to, że podejmie taką a taką decyzję. Perswazja zresztą może służyć też otwieraniu oczu ludziom, ułatwieniu im zrozumieniu czegoś. Socjotechnika może pomóc osobie, którą o coś pytamy odpowiedzieć, pomóc, bo przy złym zadawaniu pytań miałaby problemy z ułożeniem sensownych odpowiedzi, przy dobieraniu pytań w odpowiedniej kolejności odpowiadającemu będzie po prostu łatwiej, szybciej będzie szukał odpowiedzi... Więc dlaczego to "przeciw", dlaczego mówi się o "wciskaniu" historyjek?

    (Pierwszego posta zacząłem dość offtopicznie, inne też pewnie takie będą, przyznam się bez bicia, zarejestrowałem się, bo chcę ludzi tutaj trochę powypytywać o ich podejście do czegoś takiego jak hacking i może czasem wziąć udział w jakiejś konkretniejszej dyskusji. Sam jestem zwykłym szeregowym userem Linuksa w wieku lat 16, i o wiedzy raczej marnej... rozpiszę się pewnie sam o tym, ale w innym topicu i kiedy indziej).

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dla mnie socjotechnika w roznych odmianach to jak zarazliwa choroba... jak raz Cie zlapie to juz nie puszcza ... i to jest swietne
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    Załóż numerek gg (albo i kilka) wpisz sobie losowa kombinacje cyferek i masz numerek ofiary... Tryknij jakis prog na FTP i spróbuj ją namówić, zeby go otworzył(a)... Próbuj z różnymi numerami, różnymi sposobami, notuj wnioski kiedy sie ktoś skapał, ze cosik nie tak xD W koncu dojdziesz do perfekcji xD

    //sorry ze tak w srodku, ale odpowiadam na pierwszy post xD

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sanil
    Jak ja moge sei uczyc sociotechniki?
    pomorzcie mi pls.
    tylko wmiare morzliwosci z neta tak rzeby rodzice ani rodzeństwo sie nie skapneli!!!
    pls pomorzcie mi !!!
    sociotechniki nie da się nauczyć... to trzeba czuć... to juz wchodzi w nawyk i podświadomie "kontrolujesz odpowiedzi liudzi" poprostu sociotechniki to wykorzystywanie informacji ogulnie dostepnych do zdobycia informacji tajnych
    polecam Ci abyś obejzał film "Hackers 2 Operatopn Takedown" - "Obława"
    jest to film gdzie wielokrotnie Kevin posługuje się tą technika...
    ...
    Chcę być człowiekiem znającym internet od podszewki...
    ...
    i szukam pomocy Tu !!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. dlugie ladowanie sie systemu !
    By szumlak in forum Windows
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 12-28-2006, 14:30
  2. Odpowiedzi: 5
    Autor: 11-12-2006, 13:46
  3. czym to sie je?
    By XoSiDoX in forum Kryptografia
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 06-24-2006, 18:43

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj