Pokaż wyniki 1 do 10 z 28

Temat: Bezpieczeństwo informatyczne wyborów

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Bezpieczeństwo informatyczne wyborów

    Tak się składa, że zapisałem się do OKW, na której wiceprzewodniczącego następnie zostałem powołany. Dało mi to możliwość legalnego skorzystania z przygotowanego na tę okazję systemu informatycznego i muszę zaalarmować, bo jest on pełen dziur.
    1. Przy odbieraniu loginu i hasła OKW do Platformy Wyborczej nikt nie sprawdzał mojej tożsamości. Spytano mnie jedynie o numer komisji i o imię i nazwisko (z tego co wiem to skład komisji jest publikowany - więc nie jest problemem uzyskanie tych danych).
    2. Następnym krokiem jest wygenerowanie klucza RSA i pobranie certyfikatu ze wspomnianej Platformy Wyborczej. Tu dość istotnym niedociągnięciem jest to, że sam certyfikat główny nie jest rozpowszechniony ani certyfikowany przez inny powszechnie zaufany CA. Skontaktowałem się w tej sprawie z łącznikiem informatycznym, lecz nie uzyskałem od niego informacji umożliwiającej jego potwierdzenie (prosiłem o podyktowanie odcisku palca), a jedynie polecenie bym nie przejmował się ostrzeżeniami
    Z tego co wiem to jeszcze nie wszystkie komisje odebrały swoje dane do logowania - ciekawe czy znajdzie się jakiś haker, który pokaże ile jest wart obecny system.

    Więcej na Off-Topic :: Bezpiecze

  2. Domyślnie

    Dobry temat!
    Czy możesz sprawdzić, w jaki sposób klient łączy się z centralą? Jaka jest metoda szyfrowania połączenia?
    Proszę, pamiętaj nie podawać żadnych danych ułatwiających przeprowadzenie ataku (adresy ip, numery portów it).

    Pozdr,

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    chyba należy to pozostawić bez komentarza

    zaczynam się jednak martwić o wynik wyborów...ktoś czasem może zebrać 130%...oby nie Andrew...

    @Sebo.pl pisz jak coś będziesz wiedział więcej, może unieważnią wybory partactwo jak zwykle

    Pozdrawiam

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    brak mozliwosci uzyskania odcisku klucza nawet przez telefon to totalna porazka... znam firmy ktore wystawiaja klucz PGP i podaja osobny nymer telefonu pod ktorym mozna potwierdzic ze klucz PGP jest prawdziwy (weryfikacja odcisku, itd)... ale widac dla nasza OKW to juz zdecydowanie za duzo... zal i tyle :-/
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie Certyfikaty i hasła przesyłane NIESZYFROWANYM e-mailem!

    Nie no teraz to już pobili sami siebie. Właśnie przed chwilą dostałem informację od mojej łączniczki informatycznej, że mam jej wysłać na agamick[at]wp.pl certyfikat PKCS12 przewodniczącego komisji i HASŁO do niego zwykłym NIESZYFROWANYM e-mailem.
    Jak powiedziałem, że tego nie zrobię, bo to narusza chyba wszelkie możliwe reguły bezpieczeństwa informatycznego, to zostałem poinformowany, żebym nie wydziwiał i że wszystkie pozostałe komisje nie robiły takich problemów.
    A tu podaję linki:
    - https://wybory.kbw.gov.pl/certyfikaty/
    - Oprogramowanie dla komisji obwodowych
    - Oprogramowanie dla komisji obwodowych
    - Oprogramowanie dla komisji obwodowych
    - Oprogramowanie dla komisji obwodowych
    Powyższe linki można wygooglować (sam nie mam ich z oficjalnego źródła tylko wygoglowałem bo nie mogłem się dogadać z łącznikiem)
    Ostatnio edytowane przez Sebo.PL : 06-17-2010 - 21:59

  6. #6

    Domyślnie

    to wyslij jej maila, zeby przeslala ci swoje nagie fotki. i tez niech nie wydziwia, bo inne komisje przesylaja na luzie.

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj