Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Hasło Administratora Routera/Modemu Multimedii

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Exclamation Hasło Administratora Routera/Modemu Multimedii

    Od kilku dni mam nowego dostawcę (Multimedia Polska), opłacone podział łącza ale po 2 dniach zauważyłem że ten router/modem "generuje"(?) tylko podział na 5 komputery, IP od 1.2 do 1.6, jest jakakolwiek szansa żeby złamać hasło i użytkownika? Ponieważ nie posiadam żadnych z tych danych do konfiguracji tego routera. Konfigurowali go informatycy z Multimedii i nie podali ich mi. Modem dostałem od nich. Czy po zresetowaniu go przywrócę konfigurację fabryczną bez haseł? Nie wiem jakiej firmy jest to modem. Jedyne co to mogę wrzucić zdjęcie: http://img519.imageshack.us/img519/9347/p1010386d.jpg Nie wiem czy to w czymś pomoże.

    PS.
    Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Modem jest Motorola, hasel nie dostales bo nie powinienes dostac - w MM placisz za ilosc kompow ktore mozesz podpiac wiec masz tyle ile masz miec. Jesli zresetujesz router to mozesz w ogole nie podlaczyc sie juz do neta i bedziesz musial wezwac serwis, oni zauwaza ze grzebales... przeczytaj lepiej umowe dokladnie - w starych umowach byl zapis ze nie wolno grzebac przy modemie bo MM moze nalozyc kare jakastam i to bylo pare tysiecy zl :P
    Jak to teraz wyglada to nie wiem - dawno nie widzialem ich umow.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    tutej!
    Postów
    233

    Domyślnie

    W umowach z września/października 2009 nadal widnieje przepis dot. wielotysięcznej kary za grzebanie w routerach MM i podpinaniu "na lewo" dodatkowych kompów.

  4. #4

    Domyślnie

    A poco to łamać, możesz łatwo postawić sobie własną bramkę która tylko będzie forwardować dane lecące przez jej interfejsy, nikt i tak tego nie sprawdzi czy tam masz NAT własny czy też nie.

    < podsiec 10.X.X.X > - < bramka / dhcp dla 10.X.X.X > - < router / modem >

    http://undcon.no-ip.com/pics/router/img_5934.jpg


  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No wlasnie Dzieki RYNIEX za aktualne dane...
    Teraz co bardziej sie oplaca... ryzykowac zaplate paru tysiecy za grzebanie w modemie (co na 99.9% wykryja dosc szybko) czy tez zainwestowac moze ok 150zl w prosty routerek ethernetowy i odpowiednio go skonfigurowac?

    Odpowiedz - najprosciej zaplacic za dodatkowe kompy - najbezpieczniej a do tego nikt sie nie przyczepi i nie bedziesz sie martwil co zrobic jak technik MM przyjdzie cos sprawdzic (co od czasu do czasu robia i wtedy jest zonk).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    nie bedziesz sie martwil co zrobic jak technik MM przyjdzie cos sprawdzic (co od czasu do czasu robia i wtedy jest zonk).
    Przychodzi technik a tu pod modem podłączony jest cały klaster obliczeniowy a ty przy stacji operatorskiej siedzisz i zarządzasz własna siecią ... TQM koszt złożenia takiego komputera to 30-50zł, większość podzespołów można wynieść ze złomu za półdarmo kwestia tylko straconego czasu na to ...


  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... i jesli chcesz skladac komputer aby robil jako router to dolicz jeszcze koszt energii elektrycznej - takie male routerki ktore mozna kupic to gotowce i ciagna znacznie mniej pradu - wydatek zwraca sie po paru miesiacach

    Re 'klaster obliczeniowy' - skad wiedziales ze takimi rzeczami sie zajmuje? Mam wlasne rozwiazanie do prowadzenia duzych obliczen - moze niebawem je przedstawie na forum. Ludziom na DC4420 sie spodobalo :P
    Ostatnio edytowane przez TQM : 04-05-2010 - 22:57
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj