Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 41

Temat: Socjotechnika w życiu codziennym

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Socjotechnika w życiu codziennym

    Witam,

    Chciałbym rozpocząć wątek na temat aspektów związanych z socjotechniką opartą o nasze codzienne życie.
    Czy techniki manipulacji, sztuczki socjotechniczne są przez Was często używane?

    Czy w szkole, w domu, w urzędach, gdziekolwiek indziej spotykacie się z możliwością zdobycia pewnych dóbr i korzyści z wykorzystaniem socjotechniki?

    Tzn, to że korzystamy z niej codziennie nie ulega wątpliwości, interesują mnie ciekawe pomysły, przeżycia, historie, którymi może chcecie się podzielić
    Pozdrawiam,
    Paweł Jabłoński

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    gory czasem doliny
    Postów
    156

    Domyślnie

    ...kiedys przekonalem moja matke ze jestem trzezwy ;-)
    Ostatnio edytowane przez MateO : 04-07-2008 - 18:12
    BlackIceNavarro

  3. #3

    Domyślnie

    Osobiscie czesto swiadomnie staram sie stosowac SE. Moze nie zawsze efekt jest dokladnie taki jak sobie tego zycze, ale daje rade.Ostatnio wyszedlem w szkole z masakryczej ilosci niedostatecznych na koniec roku. Bylo to przedewszystkim spowodowane apscynencja, ale w 9 dni nadrobilem praktycznie caly semestr. Dla mnie przedewszystkim kluczem do sukcesu jest spokoj...

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Postów
    9

    Domyślnie

    ease :: Może napisz w jaki sposób udało ci się tak szybko zaliczyć semestr, jak rozmawiałeś z nauczycielami, etc.

  5. #5

    Domyślnie

    Ciezko to opisac, bo wszystko zalezy od sytuacji.
    Najlepiej sie uczyc ;-)
    ale...
    Przedewszystkim trzeba dobrze poznac nauczyciela, znac jego nawyki, jaki ma charakter, co lubi, co mu przeszkadza na lekcjach.Wydaje mi sie ze nauczyciel bardzo ceni starania ucznia, to ze sie nie poddaje. Z tym ze trzeba pamietac, ze nie dostanie sie dopuszczajacego za ladne oczka.

    Jak czesto zdaza sie Tobie dostac niedostateczny za sprawdzian, a chwile poznej miec nerwy i rzucac wrecz beszczelnymi odzywkami do nauczyciela ?

    Osobiscie nigdy sie nie narzucalem, nie prosilem o terminy poprawkowe, nie zalezalo mi na tym ze ze sprawdzianu mam 14pkt (dop) a napisalem na 16,5 pkt. (dost.). Uczysz sie dla siebie, dla wiedzy ktora chcesz wykorzystac a nie dla ocen. Predzej czy pozniej nauczyciel to zauwazy...i mozesz to wykorzystac w odpowiedni sposob... JAk przychodzilem do szkoly po miesiecznej przerwie to zawsze mialem ze soba wszystkie zalegle prace, bylem przygotowany z 3 ost lekcji. Nigdy nie opuszczalem sprawdzianow, nawet jak totalnie mi nie zalezalo, przychodzilem na sprawdziany po bucika. Zrozum nauczyciela, postaw sie w jego sytuacji i pomysl...czego oczekujesz od ucznia ktory rzadko bywa na lekcji ? lub Co taki uczen moze zrobic jezeli juz przyjdzie do szkoly ?

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    gory czasem doliny
    Postów
    156

    Domyślnie

    sposobow jest pewno kilka haha.... np zmiana ocen w systemie komputerowym nie wiem czy takie nowinki macie juz w szkolach, za moich czasow niestety nie bylo ale na studiach i owszem.
    BlackIceNavarro

  7. #7

    Question Manipulacja

    Witam!
    Od jakiegoś czasu interesuję się socjotechniką i czytałem dużo że używa jej się głównie w rozmowach telefonicznych. Interesuje mnie natomiast w jaki sposób jej używać nie w celu zdobycia informacji lecz manipulacji czy tez osiągnięcia jakiegoś efektu stojąc oko w oko z daną osobą.

  8. #8

    Domyślnie

    Mi się najbardziej podoba "siła sugestii"... Najwięcej osiągnąć moim zdaniem można zadając opowiednio skonstruowane pytania. Takie żeby wymusić na rozmówcy własciwą odpowiedz a pozniej to juz zalezy od tego jak potrafisz dobitnie sugerowac
    Zbliża się Trollmagedon...

  9. #9
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Heh fajnie;-)
    Można też spróbować tzw. urcze jak to się nazywało nie pamiętam- dajmy spokój. Chodzi o to, że gdy cos sugerujesz to chyba w wyrazach powinieneś zasugerować odpowiedź, lub tzw. końcu wyrazów- odpowiedź jest w końcówkach, mimo e mówi się o całkiem trywialnych sprawach- jak znajdę to poprawię
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

  10. #10

    Domyślnie Socjotechnika - firma

    Witam,
    latam sobie po różnych forach korzystając z chwili wolnego i natknąłem się na to forum. Temat przycichł, ale może go rozdmucham?

    Moim zdaniem możliwość manipulowania nie zależy od cech osobowości naszych ofiar tylko od odpowiedniego przygotowania i doświadczenia atakującego.

    Przykład sprzed miesiąca (nazwy firm imiona nazwiska i adresy stron osób zmieniłem):

    - Farbo kadry Bożena Majorek słucham?
    - Witam Pani Bożeno, Krystian Kowalczyk z tej strony firma ITechnologies
    - Witam serdecznie
    - Dzwonię w sprawie systemu Symfonia, który dla Państwa konserwujemy.
    - Ale nasza firma od dwóch miesięcy zrezygnowała z własnej księgowości i już nie korzystamy z Symfonii
    - Wiem, czy był u Państwa nasz technik aby odinstalować program?
    - Tak, z tego co wiem to był
    - Właśnie tu jest problem. Odkryliśmy, że instalator symfonii ma błąd i pozostawia otwarte porty po odinstalowaniu.
    - Co to znaczy?
    - To znaczy, że Państwa sieć jest narażona na ataki.
    - Ale to chyba z działem informatyki...
    - Próbowałem się do nich dodzwonić, ale nikogo tam nie ma.
    - No tak, trzeba próbować po 9:00.
    - Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że opublikowano w internecie informację o tym krytycznym błędzie co spowodowało w ciągu dwóch dni kilkadziesiąt włamań do różnych sieci. Pracuję w tej firmie dopiero od początku tygodnia i dostałem zlecenie, żeby jak najszybciej wszystkich o tym poinformować.
    - A takie ataki są groźne?
    - W kilku firmach całkowicie zniszczyli twarde dyski
    (chwila ciszy)
    - Mam do obdzwonienia jeszcze kilkadziesiąt firm dlatego bardzo mi zależy, żeby po prostu powiedziała mi Pani czy chcecie, żeby wysłać do Was płytkę z łatką która uszczelni Waszą sieć. Jeżeli otrzymam taką zgodę wyślemy płytkę do działu informatyki i sprawa będzie załatwiona.
    - W porządku, oczywiście że chcemy.
    - Ok, zanotowałem w ciągu tygodnia powinna do Państwa dotrzeć pocztą... (chwila ciszy) albo poświęci mi może Pani 5 minut i załatwimy to teraz.
    - A będę potrafiła?
    - Tak, to banalnie proste.
    - W porządku.
    - Proszę otworzyć przeglądarkę internetową.
    - Już
    - Proszę wpisać: www.symfonia-secure.xt.pl
    - Symfonia jak?
    - s-e-c-u-r-e.
    - .xt.pl?
    - tak.
    - Mam.
    - Pod informacją o krytycznym błędzie jest link do pobrania łatki.
    (cisza, pewnie spowodowana czytaniem newsa o nakładce)
    - Mam.
    - Proszę pobrać ją i zapisać na pulpicie.
    - Już
    - Teraz proszę dwa razy kliknąć na ikonkę.
    - Ok.
    - Jaki komunikat się wyświetlił?
    - Zainstalowano pomyślnie aktualizację... i jakiś numerek.
    - XB67Q23L?
    - dokładnie tak.
    - I już po krzyku. Może już Pani skasować z pulpitu.
    - Ok, już.
    - Bardzo mi Pani pomogła. Dziękuję bardzo. Czy mogę jeszcze raz dla weryfikacji prosić o Pani nazwisko?
    - Majorek.
    - Dziękuję bardzo miłego dnia życzę
    - Dziękuję.

    --------------------------------------------------
    Co było łatką na program i jakie dało możliwości inwigilacji firmy oraz analizę rozmowy pozostawiam Wam. Jeżeli chcecie mogę ją dla Was przeprowadzić. Oczywiście były potrzebne dwie informacji które posiadałem dzwoniąc do firmy: bezpośredni nr do księgowości (który okazał się nrem do kadr) i nazwę firmy która konserwowała Symfonię.

    Jak zdobyć te informacje, również mogę napisać albo sobie podedukujcie.

    Pozdrawiam
    S3RR4F1N

    p.s. jak chcecie poopisuję kilka innych fajnych sytuacji.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj