Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: odbiornik tv/fm

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Postów
    367

    Domyślnie odbiornik tv/fm

    ostatnio zastanawialem sie nad zakupem takiego odbiornika. Ale calkowicie sie na tym nie znam. Ile by kosztowalo urzadzenie (na pci/pcie) odbieralace sygnal z anteny, radia na szerokiej czestotliwosci (policji, etc tez )? Co jeszcze jest dostepne wartego uwagi? Mam dostep tylko do anteny na dachu :P
    Interesuje mnie jak najtanszy odbiornik, nie nadajnik.
    Jesli macie jakies doswiadczenie w tych sprawach licze na waszą pomoc.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Odbiornik TV/FM bedzie pracowal w pasmie TV i radia FM... dla telewizji cyfrowej (DVB) ktora dopiero ma powstac w polsce mowimy tutaj o pasmie w okolicy 70cm - blisko pasma amatorskiego. Podobnie radio cyfrowe (DAB).

    Musze przyznac, ze DVB ma fajna jakosc! Mam tutaj u siebie i jestem zadowolony, tym bardziej ze mam model High Definition podpinany do USB ale z wlasnym ukladem dekodujacym, wiec po USB leci juz zdekodowana papka do wyswietlenia a nie sygnal do obobki na kompie - ba... to nawet pod Linuxem smiga!

    Niestety na tych urzadzeniach policji, samolotow czy czegokolwiek innego nie posluchasz sobie - do tego sa juz skanery - niektore (np firmy AOR) mozna podlaczyc do komputera. Jak chcesz do odbioru to poszukaj takiego czegos jak SDR-1000 (flex-radio.com), czyli Software Defined Radio - sa odbiorniki ale sa tez nadajniki... Ceny tego jednak sa dalekie od 'taniego' sprzetu...

    EDIT:
    znalazlem konkretny opis http://www.flex-radio.com/Products.a...sdr1k_features
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Postów
    367

    Domyślnie

    900 euro, raczej odpada
    A że to jest tez nadajnik, to wole nie ryzykowac ze w driverze jest ukryta funkcja dzieki ktorej mnie namierza.
    Skoro policja, pogotowie, samoloty nadają w zakodowanej formie i trzeba drogiego sprzętu, to moge sobie to odpuścić.

    Interesuje mnie o co pytac na gieldzie żeby mi nie wcisneli jakiegos badziewia.
    Cena do 150zł.

    edit:
    skoro w polsce niema dvb, nie bede wydawal 200zl wiecej na cos co mi sie nie przyda.

    co sadzisz o:
    http://allegro.pl/item252437339_94_t...eo_wys24h.html
    http://allegro.pl/item248445547_kwor...m_philips.html
    Ostatnio edytowane przez 31337 : 10-05-2007 - 01:40

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To jest analogowe... za wiele z tym nie zdzialasz...
    Polskie sluzby jeszcze nie nadaja cyfrowo (kodowane transmisje) wiec slychac ich normalnie, tylko nie bardzo wiem czego tam czlowiek mialby sluchac - tam nic sie nie dzieje... moze w wiekszych miastach, ale watpie... Tak czy inaczej na te pasma latwo kupic sprzet, nawet bardzo tanio (choc 150zl to bedzie nieco malo).

    Mozna posluchac radio taxi - czasami niezle teksty rzucaja ale wiekszosc firm juz poszla do gory, tzn w okolice 400MHz a to juz nieco inny sprzet, drozszy.
    Na 120-123MHz ale w modulacji AM masz samoloty liniowe i aerokluby - jesli interesujesz sie lotnictwem mozesz posluchac jak samoloty zglaszaja sie do ladowania, itd. Sporo sprzetu krotkofalarskiego radzi sobie z tym doskonale, majac przy okazji blokady nadawania ustawione tak abys mogl nadawac w pasmie amatorskim - 144-146MHz i 430-440MHz - dzieki temu przypadkowe wcisniecie PTT spowoduje co najwyzej wyswietlenie na ekranie radia tekstu 'ERROR'

    P.S.
    Podsluchiwanie policji to bardzo sliska sprawa... jak Cie zlapia... ehhh...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Ale jak cię mają namierzyć? przeciez to sobie leci do wszyskich a ty tylko łapiesz fale, to tak jak na LANie, możesz ustawic sieciowke by wszysko co jest na kablu odbierała i snifować pasywnie i cie nie maja szans wyweszyc..

  6. #6
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Postów
    367

    Domyślnie

    To jest analogowe... za wiele z tym nie zdzialasz...
    ale na telewizje, telegazete, radio starczy?

    40 zl to nie jest duzo, i doszedlem jednak do wniosku ze poco mam wydawac kase na sprzet, ktory po mieciasu i tak wyladuje w szufladzie.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj