Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Steganografia w HTML

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Steganografia w HTML

    Slyszałem, że istnieje coś takiego jak ukrywanie danych w plikach html. NIestety, google mówi bardzo mało. Czy mógłbym prosić o szersze info na temat tej metody?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Co prawda nie wiem co to jest "Steganografia", ale tak, można zakomentować. Komentarz w HTML to bodajrze
    Kod:
    <-- ABC -->
    ale pewien nie jestem, każdy będzie mógł to podglądnąć jeśli zajrzy w źródełko, ale przeglądarka powinna to zignorować.

  3. #3

    Domyślnie

    nie, no...bez przesady
    chodziło mi o coś w bardziej hardcorowym wydaniu. SKoro info można ukrywac w obrazach, dźwiękach, plikach .exe tak, że az tak łatwo podglądać ich nie mozna, to steganografia w (x)html to na 100% nie komentarze

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem jak ukryc tekst w pliku tekstowym i to tak aby zachowac poprawny kod (aby poprawnie sie parsowal i wyswietlal)... W plikach graficznych to pestka ale nie wiem za bardzo z czym by tu pokombinowac w pliku HTML.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    mozesz np. zaszyfrowac z przesunieciem, czy cus....
    ale zeby jaks tresc zawrzec i nie bylo to widoczne... hm... jest raczej niewiele bajtow ktore beda widziane jako bialy znak (null), ale zalozmy ze sa takie dwa, to juz mozna sie pokusic o zapisanie czegos przy ich pomocy
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pamietaj ze steganografia to ukrycie tresci, ktora bedzie niewidoczna normalnie (tzn plik bedzie nadal dzialal poprawnie - obraze sie wyswietlal a html renderowal) ale bedzie przenosil informacje...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie mogę ci opisać sposób...

    Otóż da się zrobić to np. tak.... Bierzesz plik HTML (tekstowy defakto), i korzystasz z czegoś takiego jak rozkładanie danych (bajtów) na system dwójkowy, czyli jednymi i słowy na klocki typu TAK albo NIE. Teraz piszesz taki program co to np. modyfikuje zawartość tagów HTML'a. Jak? Podam ci taki przykładzik:

    fragment strony:
    <html>
    Jestem sobie murzyn...
    </html>

    informacja do wkodowania: "1100" (np. oczywiście)

    zmodyfikowany fragment strony:
    <HTml>
    Jestem sobie murzyn...
    </html>

    ....Strona wyświetla się tak samo, a zawiera poufne dane.....
    To oczywiście jeden z kilku sposobów na taki myk... Tu zostało wykorzystane używanie dużych lub małych liter w TAG'ach, którym jest to objętne.... Myślę że pojmiesz o co biega...

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hehe - fajny pomysl
    Wezmy teraz plik HTML zrobiony w MS Word i mamy wiecej bazy na ukrycie danych niz faktycznego contentu :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. Domyślnie

    Mozna kombinowac z wielkoscia znakow, bialymi znakami, jakimis tabami, otwieraniem i zamykaniem od razu jakis znacznikow, ewentualnie jakies dziekie ramki, ciekawie zrobione tabele albo cus. Tylko po drodze zrobic koder/dekoder

  10. #10

    Domyślnie snow

    Program snow potrafi ukryć dane w tekście. Nawet w komentarzach na niektórych forach się da. Ale ta konkretna realizacja, którą znam nie ma szyfrowania więc jest mało ciekawa. Przy tym kodowaniu tez trudno było by to dodac by nie było widać

Podobne wątki

  1. Steganografia i JPEG
    By tewux in forum Steganografia
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 05-20-2008, 20:35
  2. Kurs HTML
    By Virus in forum HTML/DHTML/XHTML
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 08-13-2007, 12:46
  3. decode html
    By damo in forum Hacking
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 10-21-2006, 19:44
  4. tagi w HTML-u
    By grzek in forum Perl/Python/TCL/Prolog
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-05-2006, 20:47

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj